Nadepisování obálek – je to PODVOD!

Nabízím práci na doma – nadepisování obálek, přepisování textů, kompletace hraček, kopírování disket aj. Výdělky 5.000-7.000Kč týdně, dle zručnosti. Vhodné pro studenty, maminky na mateřské dovolené, důchodce a invalidy. Kompletní seznam a informace zdarma.

Určitě jste už na podobný inzerát narazili. Já vám teď vysvětlím, jak to celé funguje, a snad pomůže několika lidičkám nenechat se podvést.

O této takzvané práci jsem psal už před dávným časem v Průvodci brigád (případně díl druhý), podle statistik přístupů je však tato tématika zajímavá pro spoustu lidí, tak se jí chci věnovat samostatně a vysvětlit, jak celý tento podvod funguje.

Ok, přečetli jsme si výše uvedený inzerát (spoustu takových najdete např. v Annonci v rubrice 907.0) a chceme se dozvědět podrobnosti. Telefonem to však nepůjde, celý systém stojí na nemožnosti položit své otázky v živém rozhovoru. Takže v inzerátu dostaneme jen email, popř. poštovní adresu, a když už tam telefonní číslo je, ozve se vám záznamník „zanechte svou adresu, kam vám máme poslat podrobné materiály.“

Napíšeme tedy na uvedený kontakt a přijde nám odpověď (Dopis č.1) více méně opakující původní inzerát:

Dobrý den,
jedná se o jednoduchou práci nenáročnou na znalosti, PC je výhodou nikoli podmínkou. Náplní práce je nadepisování obálek (přepisování textů, … spousta možností pojmenování) a šíření reklamních reportů pro českou firmu zabývající se XY. Práce je nenáročná na čas, výdělky se pohybují mezi 5 a 7 tisíci korun.
Máte-li zájem o zahájení práce, pošlete 250Kč na režijní náklady na následující adresu. Oplátkou dostanete všechny nezbytné materiály.

Je-li dopis tištěný, můžete si všimnout, že je obvykle hojně kopírovaný, ve špatné kvalitě, případně přepisovaný průklepem na stroji. Každopádně je text předem připravený a když odpovíte na kterýkoli inzerát, dostanete velmi podobnou odpověď.

Fajn, řekneme si, 250Kč není moc, když se nám to hned vrátí (5-7 tisíc týdně, to se přeci jen tak nevidí). Pošleme tedy 250Kč na přiloženou adresu (nemusí to být 250Kč, někteří chtějí víc, někteří méně).

Během několika dnů nám „materiály“, za které jsme zaplatily 250Kč, skutečně přijdou! S vidinou jednoduše nabytého bohatství tedy rozthneme obálku a netrpělivě čteme:

Dobrý den,
práce, kterou nyní budete vykonávat, patří do unikátního projektu MLM (Multi-Level Marketing) umožňující vydělávat slušné částky z pohodlí domova. V zahraničí takto vydělává již mnoho lidí a je nám potěšením přivítat vás mezi nimi.
Vaše pracovní náplň bude následující:
1. Podejte si do některého celostátního nebo regionálního periodika inzerát znění „Nabízím práci na doma — nadepisování obálek, přepisování textů, … (atd. viz inzerát nahoře)
2. V příloze posíláme Dopis č.1.
(je to ten „Dobrý den, jedná se o jednoduchou práci nenáročnou na znalosti…“, který jsme už jednou dostali) Nakopírujte si ho (odtud práce „přepisování textů) a pošlete ho všem, kteří na váš inzerát odpoví.
3. Lidé vám začnou posílat peníze. Každému člověku, který vám pošle 250Kč, zkopírujte Dopis č.1 a tento dopis, nadepište obálku jeho adresou
(odtud nadepisování obálek) a pošlete je. Materiály skutečně zasílejte, a snažte se je zaslat ještě týž den, kdy vám přijdou peníze.
Toto je naprosto legální způsob vydělávání peněz, sám jsem se ptal na Policii ČR, která mi toto potvrdila.
Přeji mnoho úspěchů a vysoké zisky,

Jméno podvodníka.

Snad je vám nyní jasné, jakým způsobem celý systém funguje. Když už člověk zaplatí, přijde mu tento nesmysl a řekne si: „Existuje minimálně jeden blbec, který na to naletěl — JÁ. Tak to zkusíme, přeci jen výdělky 5-7 tisíc, to se jen tak nevidí…“ A pokračuje ve štafetě. Jenže si neuvědomuje, že takových, kteří se chytli, je už ohromná spousta, a kromě několika dalších ubožáků už příliš mnoho lidí nenapálí. Vydělají si dva tři tisíce měsíčně a hřeje je pocit úspěšného podnikatele.

Celé je to legální podvod založený na lidské hlouposti. Proto bude legální vždy, neboť hloupost se postihnout nedá — není to chyba zákonů, ale těch lidí, kteří uvěří snadnému zisku bez práce. Ale POZOR! Tato „práce“ je legální jen tehdy, když máte živnostenský list a platíte daně z příjmu. Taková drobnost, kterou se v těch nakopírovaných žvástech obvykle nedočtete.

Doufám, že jsem vám pomohl ušetřit pár vašich korunek. Děkovat nemusíte, stačí, když půlku ušetřených peněz pošlete na účet číslo … :o)

Tento článek vyšel v roce 2003 a podle toho by na něj mělo být pohlíženo. Přetiskuji pro velký úspěch, neboť původní blog na www.bloguje.cz byl zrušen.

One thought on “Nadepisování obálek – je to PODVOD!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *