Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

První fotografie ve fotobance

1

Chovám si v hlavě spoustu nápadů. Měsíce a roky o nich přemítám, vylepšuji, sním. Někdy je to ku prospěchu – nápady uzrávají, ty méně perspektivní odkládám a uvolňuji místo novým. Ale někdy je to snění břemenem, které mi brání udělat další krok. Mám strach, že když ho udělám a přenesu svůj nápad z říše snů do reality, celé ty krásné vzdušné zámky vezmou za své a já se nebudu mít na co těšit.

A tak odkládám a odkládám, až nakonec ten nápad vyhnije a nikdy se do něj nepustím.

A přesně tak to bylo s i mými plány nabízet své fotky fotobankám. Ze strachu z prvního kroku jsem si zavřel dveře k cennému feedbacku a možnosti naučit se něco nového.

Dnes jsem ten strach překonal a nahrál svou první fotku. Pro první oťukávání jsem si vybral Dreamstime, protože z průzkumů vychází dlouhodobě jako jedna z nejhorších fotobank, takže se nemusím bát, že něco zkazím.

V příštích týdnech očekávám, že mi zamítnou spoustu fotografií. Dostanu tak ale cenný feedback, budu vědět, na co si dávat pozor, poučím se z toho a postupně budu pracovat na zvyšování své approval rate. Nejvyšší metou ve fotobankách je pro mě Shutterstock, která má ale dost drsný vstupní proces, a na tu si bez větší průpravy netroufám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *