Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

První fotka schválena

0

Tak to šlo rychle. Hned první fotku, kterou jsem odeslal před dvěma dny na Dreamstime, mi schválili.

Bohužel tedy jen jako Editorial licenci. Nedostal jsem k tomu žádný feedback, takže nevím, jestli je to kvůli nějakému zapomenutému logu nebo kvůli lidem v pozadí.

Můj fotobankový plán: Kolik může začátečník vydělat prodejem fotek ve fotobance?

2

Říká se, že plány jsou k ničemu, ale i přesto je plánování nezbytné. Zkusil jsem si tedy dát dohromady má současná konzervativní očekávání ohledně fotobank. Bez konkrétní zkušenosti je to jako věštění z křišťálové koule, detailnější data je velmi těžké najít, takže jsem musel inspirován Richardem Feynmanem a Enrico Fermim, spoustu věcí jen sprostě odhadnout.

(Pokračování textu…)

První fotografie ve fotobance

1

Chovám si v hlavě spoustu nápadů. Měsíce a roky o nich přemítám, vylepšuji, sním. Někdy je to ku prospěchu - nápady uzrávají, ty méně perspektivní odkládám a uvolňuji místo novým. Ale někdy je to snění břemenem, které mi brání udělat další krok. Mám strach, že když ho udělám a přenesu svůj nápad z říše snů do reality, celé ty krásné vzdušné zámky vezmou za své a já se nebudu mít na co těšit.

(Pokračování textu…)

Sametová voda

0
Vždycky se mi na fotkách líbil efekt, kterému říkám "sametová voda". Potůčky a vodopády focené na velmi dlouhou expozici, takže pak voda vypadá jako jemný, lehounký závoj.
 
Díky novému stativu jsem mohl vyzkoušet poprvé až letos v Krkonoších. Tohle jsou asi jediné použitelné obrázky z 25 pokusů - Liščí vodopád kousek od Pece pod Sněžkou.
I na největší clonu a nejnižší citlivost bylo v přítmí lesa příliš moc světla a voda vycházela na většině fotek jen mírně máznutá. K dokonalosti bych potřeboval neutrální filtry - tak třeba příště.

Zatmění měsíce 28.7.2018

0

Zatmění měsíce jsem fotil poprvé a zhusta jsem využil stativ a dálkovou spoušť. Největším nepřítelem bylo počasí, všude jasno, jen v místě Měsíce se dlouho držela oblačnost. Nakonec se ale pár fotek podařilo. V druhé části zatmění vyšel i velmi jasný Mars.

Zatmění v Peci pod Sněžkou spolu s vycházejícím Marsem.

Úplné zatmění Měsíce a širší hvězdné okolí. Těsně nad obzorem vycházející Mars.

Úplné zatmění Měsíce s typickým červeným zbarvením.

Měsíc krátce po konci zatmění a Mars.

Měsíc krátce po konci zatmění.

Hřib kovář

0

Na krátké procházce lesem se nám podařilo nalézt takovéhoto krasavce. Využil jsem toho, že jsem měl s sebou svůj stativ a dálkovou spoušť a pokusil se o detailní foto.