2. místo v predikční soutěži OPTIONS

V průběhu letošního jara jsem se zúčastnil soutěže v předpovídání budoucnosti. Žádné křišťálové koule ani horoskopy – ale práce s daty, pravděpodobností, ale i s trochou intuice.

Odpovídali jsme na otázky jako „Kolik případů planých neštovic bude v květnu?“, „Kdo sestaví vládu v Grónsku?“, „Kolik hypoték bude poskytnuto v dubnu?“ nebo „Odvolá Rada ČT ředitele Dvořáka do konce července?“

Pokračování textu 2. místo v predikční soutěži OPTIONS

Nefunkční diakritika v POHODA Stormware

Zapeklitá věc, nad kterou jsem úplně zbytečně strávil mnoho hodin.

Po reinstalaci systému a ekonomického programu POHODA přestala fungovat diakritika – u některých písmen zmizely háčky a čárky (např. Úcetnictví), jinde se zase místo háčkovaných písmen objevovaly klikyháky.

Pokračování textu Nefunkční diakritika v POHODA Stormware

Užitečné příkazy pro Synology NAS

Před časem jsem si pořídil Synology NAS. Je to fajn věcička, ale některé věci se na ní dělají úplně jinak, než je v linuxových distribucích obvyklé (na serverech pracuji primárně s Debian nebo Ubuntu). Abych to nemusel neustále googlit, vytvořil jsem si jednoduchý cheatsheat nejčastějších věcí, které řeším.

Pokračování textu Užitečné příkazy pro Synology NAS

Vy chcete vidět moje data? Já myslel, že jsme PŘÁTELÉ!

Věda je porouchaná. To je známé už nějakou dobu.

Ne, nebojte. Země má pořád tvar cca koule a je stará 4,5 miliardy let. Dinosauři existovali. Vakcíny fungují a nezpůsobují autismus.

Je těžké kritizovat problémy ve vědeckém procesu, byť v upřímné snaze o jejich nápravu, a neskončit v jednom pytli s TAMTĚMI.

Pokračování textu Vy chcete vidět moje data? Já myslel, že jsme PŘÁTELÉ!